Poza mapą - Przedszkole Nr 85 Gdańsk

Menu główne:

POZA MAPĄ- Tam gdzie wzrasta przygoda

Wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w projekcie Gdański Dzień Przedszkolaka 2017 . Celem edukacyjnym projektu było kształtowanie w podopiecznych przedszkola świadomości istnienia ciekawych, interesujących, ważnych i przyjaznych przestrzeni w mieście. Kształtowanie otwartości na innych. Pierwszym etapem był spacery po najbliższej okolicy. Obserwowaliśmy otaczającą nas publiczną przestrzeń. Następnie przenosiliśmy obrazy z naszej głowy na parasole.  Malowaliśmy na nich nasze marzenia (dokąd zmierzamy, za czym podążamy). Spacer w okolicach przedszkola miał być dla nas inspiracją.  Największe wyzwanie stanowiła praca z wikliną. Jednak mieliśmy dużo chęci i wszystko poszło zgodnie z planem. Pomogła nam Pani Alicja. Pokazała, jak należy wiklinę namoczyć i wspólnie zrobiliśmy Panią Jesień. Dzieci łączyły gałązki i cierpliwie czekały na swoją kolej. Następnie nasze dzieło wystawiliśmy przed budynek przedszkola i z zaciekawieniem zerkaliśmy, co myślą Rodzice i przechodzący mieszkańcy. Dostarczyło nam to niezapomnianych wrażeń.

Projekt "Poza mapą - tam gdzie wzrasta przygoda" Trójmiejski Oddział PK OMEP

Nadeszły wreszcie upragnione i długo oczekiwane parasole. Wyruszyliśmy na spacery po okolicy. Mieszkamy na osiedlu Chełm w Gdańsku, gdzie jest dużo bloków oraz jesiennych drzew. Dodatkowym atutem była piękna pogoda. Dzieci z naszego przedszkola poszukiwały w najbliższej okolicy inspiracji, by narysować – „Mój parasol jest mapą”. W tych dniach czerpaliśmy przyjemność z radości, jaką dostarcza nam codzienność. Zorganizowanie pracy z wikliny nie było takie proste. Najważniejsze są chęci. Gorąco zachęcałyśmy wszystkich do udziału. Pomogła nam Pani Alicja. Pokazała, jak należy wiklinę namoczyć i wspólnie zrobiliśmy Panią Jesień. Dzieci łączyły gałązki i cierpliwie czekały na swoją kolej. Ale się napracowaliśmy. Następnie nasze dzieło wystawiliśmy przed budynek Przedszkola i z zaciekawieniem zerkaliśmy, co myślą Rodzice i przechodzący mieszkańcy. Dostarczyło to nam niezapomnianych wrażeń. Pierwszy raz braliśmy udział w PROJEKCIE Gdański Dzień Przedszkolaka 2017 „POZA MAPĄ – Tam gdzie wzrasta przygoda” IX-X 2017. Organizatorem był Trójmiejski Oddział PK OMEP.